Кандидатот на ДПА за Струга се откажа и не ја почна кампањата за градоначалник

by fokus 22:13
22:13

Додека изборната кампања зема замав, попладнево беше соопштено дека ДПА на Мендух Тачи се повлекува од трката за избор на градоначалник на Струга.

Кандидатот Менди Асани потврди дека нема да стартува со неговата кампања. Како што тој информираше за Алсат, причина за повлекувањето е да не се расцепкуваат гласовите на гласачите Албанци во општината.

- Advertising -

Поврзани новости