Канческа вознемирено го напушти судот: Ова е политички театар, организиран од СДСМ

by fokus 12:33
12:33

Министерката за култура Елизабета Канческа – Милевска, првоосомничена во случајот „Тендери“, предмет што го отвори СЈО, предмалку излезе од Кривичниот суд каде што беше на распит кај судија на претходна постапка.

Канческа излезе од службениот влез на судот и накратко им се обрати на новинарите потсетуваќи дека се што имала да изјави веќе го кажала на неодамнешната прес – конференција:

- Advertisements -

-Ова е политички театар, организиран од СДСМ, а СЈО ја има улогата да им помогне во сценариото во предизборието – рече Канческа, видно вознемирена и си замина.

В.В.

14872460_10211369060007392_454397863_n

Поврзани новости