Канческа-Милевска не им дозволи на медиумите да ја снимаат со новиот министер Алаѓозовски

by fokus 13:37
13:37

Новиот министер за култура, Роберт Алаѓозовски, денеска влезе во Министерството за култура каде што екс министерката Елизабета Канческа-Милевска му го предаде кабинетот.

Сепак примопредавањето беше извршено зад затворени врати, бидејќи Канческа-Милевска не дозволи медиумите да влезат во министерството и да го снимаат чинот.

- Advertisements -

Фотографиите од примопредавањето на функцијата беа испратени до медиумите од прес-службата на министерството.

Поврзани новости