Канал 5 го избрка Васко Ефтов

by fokus 20:53
20:53

Емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов, почнувајќи од оваа недела веќе нема да се емитува на телевизијата Канал 5, јави Плусинфо.

Раководството на телевизијата се одлучило на ваков чекор, откако Ефтов ги игнорирал многубројните предупредувања дека во неговите емисии премногу често упатува клевети и навреди, со што го загрозува угледот на оваа медиумска куќа.

- Advertisements -

Капак на се била последната емисија „Во центар“ во која Ефтов пласирал невидени небулози меѓу кои и тврдењето дека Федерика Могерини и Јоханес Хан се под контрола на Сорос

Поврзани новости