Канал 5 доби нова уредничка

by fokus 13:27
13:27

Менаџментот на телевизија Канал 5 вчера попладне донел одлука да ја смени Лидија Богатинова од позицијата главен уредник на телевизијата, пренесува Либертас.

На нејзино место назначена е новинарката Маја Дамјановска. Според извори од Канал 5, Богатинова добила директорска позиција но ингеренциите во уредувачката политика ќе ги има новоназначената Дамјановска.

Поврзани новости