Кампањата на СДСМ почнува во Битола, завршува во Куманово

by fokus 17:48
17:48

Караванот „Најдоброто за мојата општина“ утре ги започнува своите активности во рамки на кампањата за претстојните локални избори, соопшти СДСМ.

Утрешниот централен настан е закажан во Битола во 20 часот, а претходно караванот ќе биде со граѓаните на Демир Хисар.

- Advertisements -

Во вторник караванот е во скопските општини Чаир и Кисела Вода, по што ќе следува предизборна конвенција на кандидатот за градоначалник и листата за советници за Град Скопје.

Караванот своите активности ги завршува на 15 октомври со голем граѓански настан во Куманово.

-СДСМ со својата кадровска и програмска понуда, во овие денови ќе ја посети секоја општина, секое населено место. Со реализираните проекти зад себе, со најдобрата понуда, со најголемиот коалициски капацитет, „Најдоброто за мојата општина е изразит фаворит, велат од партијата на Зоран Заев.

Поврзани новости