Каменуван воз кај Ново Село

by fokus 16:00
16:00

Вчера утрото било пријавено дека патниот воз кој се обраќал на релација Скопје – Волково, пренесува МВР.

„На  21.03.2019 во 08.55 часот било пријавено дека во Скопје, на патниот премин во Ново Село, бил каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје – Волково. Притоа, било скршено едно ветробранско стакло, а повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости