Каменуван патнички воз во Скопје Север

by Fokus 14:20
14:20

Патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево вчера бил каменуван кај надвозникот во населбата Бутел во близина на железничка станица Скопје Север, соопштија од МВР.

Нема повредени лица, но искршено е едно прозорско стакло од вагон.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот

- Advertising -

Поврзани новости