Каменуван граѓанскиот суд во Скопје

by fokus 13:09
13:09

Искршени се неколку прозорци на Основниот суд 2, или Граѓанскиот суд во Скопје, откако синоќа околу 23.00 часот врз објектот биле фрлени камења. Зградата ја каменувало лице на кое се уште не му е утврден идентитетот. Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Поврзани новости