Каменуван автобус кој возел кон Арачиново, една жена повредена, предизвикана штета од 1.000 евра

by fokus 14:29
14:29

Автобус со број 55 кој се движел во правец на селото Арачиново, синоќа околу 22.00 часот бил каменуван од група лица на возраст помеѓу 16 и 20 години. Настанот се случил на надвозникот кај „Агросервис“, а под ударите биле искршени две стакла на левата страна од автобусот и стаклото од задната двокрилна стаклена врата од автобусот, како и едно стакло на десната страна од автобусот.

„Од удар од еден од камењата, била повредена З.Г.(45) која се здобила со повреди на левата аркада во вид на расекотина и крварење и веднаш потоа била префрлена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“. По укажаната лекарска помош истата била пуштена на домашно лекување“, велат од Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

За настанот  бил известен и Јавен обвинител. Со оштетувањето на автобусот сторителите причиниле и материјална штета од околу 61.000 денари. Извршен е увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости