Камчева: Јанева му се јавуваше на Орце во домашен притвор велејќи „Се ќе биде ОК“

by fokus 13:08
13:08

Адвокатката Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев, во денешното сведочење за случајот „Рекет“ призна дека екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева никогаш лично не побарала пари. Исто така истакна и дека Јанева никогаш не била присутна кога се предавале парите.

Сепак, како што појасни, рекетот одел преку Бојан Јовановски. Таа и додаде дека Јанева се јавувала на нејзиниот сопруг Орце Камчев додека беше во домашен притвор за Империја и го убедувала “дека се ќе биде ОК”.

Единствено што Јанева побарала, ако што рече, било таа да не се појавува во просториите на СЈО како бранителка на сопругот.

- Advertising -

В.В.

Поврзани новости