Камчев се повлече од директорското место во „Орка Холдинг“

by fokus 16:25
16:25

Бизмисменот Орце Камчев се повлече од раководните позиции во неговата „Орка Холдинг“, покажуваат податоците од Централниот регистар објавени на 13.08.2019 година, пренесува „Слободен печат“.

На неговото место како директор и член на Извршен одбор на директори доаѓа Антонио Маринковски.

- Advertisements -

Од Неизвршниот одбор на директори се повлекуваат и мајката на Камчев, Ратка Куноска Камчева и Зорица Арсовска.

Поврзани новости