Камчев: Јас сум човек што не лаже, а вистината беше болна за некои луѓе!

by fokus 14:31
14:31

Бизнисменот Јордан Камчев, по денешното сведочење за случајот „Рекет“, тој порача дека се што кажал во судницата е вистина и ќе се бори за враќање на средствата од обвинетите Катица Јанева и Бојан Јовановски.

„Со сите докази, со целокупниот процес, со целата изнуда од оваа злосторничка група, самите ќе дојдете до заклучот дека сум бил жртва. Многу функционери и директори се злоупотребувани. Јас сум човек што не лаже и ја кажав вистината која беше болна за некои луѓе. Од целиот случај, јас сфатив дека тоа е игра на Јовановски и Јанева. Јас сум најголема плаќач на данок во оваа држава и ако сум сакал да поткупувам и рекетирам, ќе платев на почетокот и немаше да има процеси“, истакна Камчев.

- Advertising -

Поврзани новости