Каква храбра и неочекувана одлука!, прокоментира Груевски откако Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев

by fokus 09:29
09:29

Осудениот екс премиер, Никола Груевски, на својот фејсбук профил ја прокоментира одлуката на Апелација да ја потврди ослободителната пресуда за премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“. Тој за одлуката напиша статус со цинизам, во кој упати честитки за Апелација, нарекувајќи го судството реформирано.

Поврзани новости