Како преговарал Мицкоски за автобуси со пари на скопјани, прашуваат од СДСМ

by Fokus

ОД СДСМ бараат одговор од лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во кое својство и во чие име има најава дека преговарал за нови автобуси за Град Скопје?

-Како преговарал Мицкоски за оваа набавка со пари на скопјани? Како Јанушев и Груевски за кинеските автобуси?Или како Гордана Јанкуловски и Груевски за „она на М“?За сите овие криминални и корупцуски набавки има предмети пред судовите, велат од СДСМ.

Оттаму велат дека Мицкоски може 100 дена да прави скапи отчети, и како што велат да глуми заменик градоначалник.

-Факт е дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се најголемото разочарување за граѓаните, за општините и не работат ништо, веат од владејачката партија.

Поврзани новости