Каевски: Смешно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за криминал, кога тој збор е синоним на оваа партија

by fokus 11:21
11:21

Дарко Каевски од СДСМ упати критики кон ВМРО-ДПМНЕ поради како што рече, криминалот што го има сторено партијата која 11 години беше на власт.

„Кога ВМРО-ДПМНЕ зборува за ненародно трошење на пари, кога ВМРО-ДПМНЕ зборува за криминал, за поткуп, е смешно и лицемерно. Знаеме како владееше ВМРО-ДПМНЕ. Не може ВМРО-ДПМНЕ да зборува за криминал, кога е буквално паријата која зборот криминал е синоним на ВМРО-ДПМНЕ“, рече Каевски во вчерашното гостување на Алфа.

- Advertisements -

Поврзани новости