Кадиров и се закани и на Полска: Ќе ви покажеме…

by Фокус 16:26
16:26

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, на својот канал на Телеграм, објави снимка во која ѝ се закани на Полска

„Украинското прашање е решено, јас сум заинтересиран за Полска. Што тие се обидуваат да постигнат? По Украина, ако добиеме команда, за шест секунди ќе ви покажеме за што сме способни. Би било подобро да ги вратите назад своето оружје и своите платеници“, вели Кадиров на снимката.

Поврзани новости