Кадетките се изборија за бод против Шведска!

by Fokus 22:40
22:40

Македонската женска кадетска репрезентација го запиша првото реми на Светското првенство кое се одржува во Скопје.

Нашите ракометарки одиграа неверојатен натпревар против Шведска, кој заврши со резултат 20-20, кога Дукоска погоди во последните секунди од мечот.

Со ваков исход на настаните, Македонија против Исланд ќе брка место во четврт финалето на ова Светско првенство.

Фото – Мак Спорт

Поврзани новости