Јувентус во големи проблеми пред мечот со Манчестер јунајтед: Италијанците без среден ред против „ѓаволите“

by fokus 11:13
11:13

Италијанскиот гигант Јувентус се соочува со огромни проблеми во пресрет на дуелот со Манчестер јунајтед од Лигата на шампионите.

„Старата дама“ остана без речиси цел среден ред, бидејќи Матиуди, Кедира, Чан се повредени, а на Бентакур и Пјаниќ потребен им е одмор, затоа штоа играа многу натпревари.

- Advertisements -

„Бјанконерите“ се први на табелата со 9 бода од три натпревари, додека пак тимот од Манчестер е на второто место со четири бода.

Поврзани новости