ЈСП ги рента автобуси на ДУИ , ама не кажува по која цена

by fokus 15:07
15:07

Автобусите со кои симпатизерите на ДУИ се возеа по улиците на Скопје биле изнајмени од ЈСП „Скопје“, објаснуваат од јавното претпријатие, пишува Плусинфо.

Колку вкупно автобуси изнајмила партијата и по која цена, ЈСП не открило за порталот, но признава дека изнајмиле двокатни автобуси, врз база на претходно склучен договор.

- Advertisements -

ЈСП, како што пишува Плусинфо, вели дека претпријатието ги изнајмувало истите возила за било каква приватна или службена потреба, по тарифник кој е определен со Одлука на Советот на Град Скопје.

Поврзани новости