ЈП Водовод и канализација: Прекинато водоснабдување на ул. Будимпештанска 13

by fokus 13:34
13:34

Поради уличен дефект, на ул. Будимпештанска 13, ќе биде прекинато водоснабдувањето на истата улица, додека не биде саниран дефентот, пренесуваат од ЈП Водовод и канализација.

„Ве известуваме дека на ден 13.08.2018г, поради уличен дефект ф-100мм на ул.Будимпештанска 13, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од истата улица од 13:00ч до завршување“.

- Advertisements -

Поврзани новости