Јовески: Кандидатите покажаа резултати и беа примени на академијата

by Фокус

Кандидатите покажаа резултати и беа примени на академијата.

Oва е одговорот јавниот обвинител Љубомир Јовески на новинарски прашање за познатите имиња на идни судии и обвинители на кои вчера во Врховниот суд, од страна на Академијата за судии и јавни обвинители, свечено им беа беа доделени дипломите на синовите, ќерките, сопругите на поранешни и сегашни политичари, обвинители и судии.

Дипломи земаа и синот на собранискиот спикер, Талат Џафери, сопругата на актуелниот раководител на обвинителството за гонење на организиран криминал Ислам Абази, сопругата на градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски…

Поврзани новости