Јавноста од утре ќе има увид во договорот, Владата ќе го декласифицира

by fokus 15:18
15:18

Владата утре на седница ќе го декласифицира договорот постигнат со Грција за промена на името на нашата земја. Со ова договорот ќе и биде достапен на јавноста, рече по денешната средба со премиерот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Премиерот ме информораше дека во утрешниот ден на владина седница договорот ќе биде декласифициран со што јавноста ќе ги знае деталите и спецификите – изјави тој.

- Advertisements -

Поврзани новости