Јас сум најнапаѓана личност во Македонија, смета Арсовска

by Fokus 23:32
23:32

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва во Клик Плус на ТВ 21 обвини дека е најнапаѓана личност во земјава.

„Наутро, поручек и навечер, сакајќи да ме саботираат. Излегува како јас да сум единствениот градоначалник во Македонија. Тоа се дегутантни напади, но тоа е. Кој губи има право да се лути, рече Арсовска во емисијата „Клик плус“.

Поврзани новости