Јапонец од трибините во Катар: Драг шефе, ти благодарам

by Фокус

Јапонец, кој дошол да ја бодри својата земја на Светското првенство во Катар го привлече вниманието со интересен транспарент.

„Драг шефе, ти благодарам за двете недели одмор“, гласи натписот што овој Јапонец го држел за време на натпреварот меѓу јапонската и германската репрезентација.

Репрезентацијата на Јапонија во првиот натпревар на првенството ја совлада Германија со 2:1, постигнувајќи два гола разлика за неполни десет минути.

Поврзани новости