Јанкулоска утрово на распит во СЈО

by fokus 11:29
11:29

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, придружувана од нејзиниот адвокат, Никола Додевски, денеска во 10 часот дојде на распит во СЈО, пренесе телевизија Алсат М.

Засега останува непознато за кој случај поранешната шефица на полицијата ќе дава исказ пред тимот на Јанева. Инаку, Јанкулоска е под истрага за неколку случаи на СЈО.

Поврзани новости