Јанкулоска: СЈО во обид повторно да одработи за Заев

by Фокус

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која е осомничена во новиот случај „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, се огласи на нејзиниот Фејсбук профил.

-Во обид повторно да одработи за Заев, СЈО се надмина себеси. Отвориле истрага за расходувани неупотребливи предмети и наводна штета од цел еден денар!, напиша Јанкулоска.

Таа заедно до началникот на Петтата управа, Горан Груевски, е осомничена дека уништила два системи за прислушување со цел да се прикрие кој ги користел тие системи.

Поврзани новости