Јанкулоска му посака среќа на наследникот Чавков

by Фокус 12:05
12:05

Досегашната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, на својот фејсбук профил му го честиташе министерскиот мандат на нејзиниот наследник, Митко Чавков.

-Митко Чавков е професионалец со беспрекорна кариера. Му посакувам среќа и многу професионални успеси како Министер за внатрешни работи, напиша Јанкулоска.

- Advertisements -

Таа под честитката ја објави и оваа фотографија

Goca i Cavkov

 

 

Поврзани новости