Јанева врши претрес во канцеларијата на екс претседателот на Кривичен, Панчевски

by fokus 14:50
14:50

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во моментот врши претрес во канцеларијата на Владимир Панчевски, поранешен претседател на Основниот суд Скопје 1, објави Телма, повикувајќи се на свои извори.

Како што јавува репортерот на Телма, Јанева во судот влегла во придружба на полицајци во цивилка.

- Advertising -

Поврзани новости