Јанева утревечер ќе гостува во 1ТВ

by fokus 14:59
14:59

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ќе гостува утревечер во првото издание на „Правда и неправда“ во новата сезона на 1ТВ. Интервјуто ќе биде емитувано утре во 21 часот.

Јанева ќе одговара на актуелните прашањата поврзани со СЈО и судските процеси: Како ВМРО-ДПМНЕ стана најбогатата партија во Европа? Ќе добијат ли судски разврски предметите на СЈО кои треба да го откријат начинот на функционирање на „фамилијата“ која ја претвори Македонија во „заробена држава“.

- Advertisements -

 

Поврзани новости