Јанева се уште е во болница, наредна недела одлука дали ќе биде пуштена од притвор

by fokus 16:42
16:42

Здравствената состојба на Катица Јанева се уште е лоша и денеска ќе биде задржана во болница на дополнителни испитувања, изјави адвокатката на Јанева, Ирена Фрчкоска за „Фокус“.

-Состојбата на Јанева се уште е лоша, ќе биде задржана и денеска да се направат дополнителни анализи и испитувања. Засега ќе ја почекаме одлуката прво за предлогот со гаранција да се брани од слобода, па потоа ќе одлучиме за евентуални нови предлози, рече Фрчкоска.

- Advertisements -

Тимот на Јанева одлуката за Јанева да се брани од слобода ја очекува во текот на следната недела.

К.С.

Поврзани новости