Јанева проверува компјутерски податоци за прислушувањето во „Пуч“

by fokus 16:54
16:54

„Фокус“ неофицијално дознава дека Катица Јанева врши увид на компјутерски податоци во УБК за прислушувањето во предметот „Пуч“.

Јаева во моментов е со тим извршители во УБК, а најавено е дека по увидот ќе следува изјава на специјалната обвинителка со повеќе детали.

- Advertisements -

 

Поврзани новости