Јанева пред Беко: Истражителот е неосновано задржан и си заминува со нас!

by fokus 22:07
22:07

-Истражителот си заминува со нас. За 15 минути сме известени дека ќе дојде командирот на станицата и него прашајте го зошто беше приведен. Истражителот е неосновано задржан, нам не ни беше доставено никакво објаснување, и тој си заминува со нас – рече Јанева пред полициската станица „Беко”.

Јанева рече дека приведениот истражител бил на терен и требало да лоцира каде живее „некој човек.” Специјалната обвинителка појасни дека станува збор за друг истражител, а не за дежурниот кој вечерва беше избркан од УБК.

- Advertisements -

По заминувањето од полициската станица „Беко“, специјалната обвинителка се упати кон МВР, за да види што се случува со истражителот од нејзиниот тим, кој беше избркан од управата.

Поврзани новости