Јанева: Ова е класичен мобинг, си одам и ќе се појавам кога ќе има пленарна седница

by fokus 15:31
15:31

Специјалната обвинителка по четири дена одговарање на пратенички прашања, главно од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ја напушти седницата на Комисијата за политички систем и рече дека ќе дојде кога Собранието ќе закаже пленарна седница за извештајот на СЈО.

-Ова веќе е класичен мобинг, јас повеќе не си доаѓам, ќе се појавам само на пленарна седница, рече Јанева.

- Advertisements -

Претходно, таа ја ислуша пратеничката Владанка Авировиќ, чие поставување на прашања се претвори во говор од речиси два часа.

Поврзани новости