Јанева очекува оние кои не се одзвале на поканите, тоа да го направат оваа недела

by fokus 10:40
10:40

Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера кусо изјави дека очекува сите лица кои биле повикани на распит во СЈО неделава да бидат сослушани.

-Јас се надевам дека неделава ќе дојдат да дадат исказ сите тие што беа повикани минатата недела, но не дојдоа. Неделава очекуваме во СЈО исказ да дадат и други лица поврзани со тековните предмети, рече Јанева.

Вчера на распит во СЈО беа најбогатиот Македонец, Орце Камчев, како и министерката за култура, Елизабета Канческа Милеска.

Поврзани новости