Јанева: Не се плашам да одговарам, бидејќи имам поддршка од Никола Груевски

by fokus 12:23
12:23

Започна седницата на Комисијата за политички систем и односи на заедниците на која ќе биде разгледуван Извештајот за работата на СЈО, а на која присуствува и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Таа го почна своето излагање и рече дека и е чест што таа е првиот обвинител кој се обраќа од таа говорница.

-Не се плашам од тоа да ви дадам одговор на вашите прашања, најмногу поради тоа што ја имам поддршката од поранешниот премиер Никола Груевски, додаде Јанева.

Во текот на своето обраќање таа напомена и дека интересот на ВМРО-ДПМНЕ не е пред интересот на граѓаните на Македонија.

Поврзани новости