Јанева најавува засилена работа на СЈО

by Фокус 15:03
15:03

Во периодот што следи ќе има зголемена фреквенција на лица во Специјалното јавно обвинителство, најави Катица Јанева.

– Согласно ЗКП, лицата кои се повикуваат ќе бидат од корист со нивните сознанија за разјаснување на околности по повод сите постапки кои се отворени во овој период. Постапките се однесуваат на досега објавените и необјавени неовластено прислушкувани разговори. Заради тајноста на предистражната постапка, поконкретни детали нема да се откриваат – рече Јанева.

Поврзани новости