Јанева му вели на Камчев: Не се секирај, се ќе биде ОК

by Фокус

Весникот „Ла Верита“ објави нова аудио-снимка објави поврзана со случајот „Рекет“, на која, според весникот, се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која на бизнисменот Орце Камчев му вели: „Не се секирај, се ќе биде ОК“.

Претходно, Камчев со Јовановски говори за парите што треба да ги даде и прашува што точно ќе добие во предметот „Империја“.

Друг разговор покажува дека Јовановски му се јавува преку спикерфон, велејќи дека му дека има „поздрав од жената“ (Јанева), која се вклучува во разговорот.

Поврзани новости