Јанева му одговори на Илиоски: Ја разбирам нервозата во ВМРО од СЈО!

by Фокус 16:38
16:38

Ја разбирам нервозата на пратеникот зошто СЈО продолжува да работи, одговори специјалната обвинителка Катица Јанева во однос на констатацијата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ дека СЈО се претворило во генератор на правна несигурност.

-Специјалното јавно обвинителство работи според законот, кој вели до завршување на сите постапки – рече Јанева, коментирајќи ги обвинмувањата дека СЈО работи надвор од мандатот.

Претходно, Илиоски ја праша специјалната јавна обвинителка дали прислушувани разговори има на црниот пазар, како и зошто ангажираат само вештаци кои се поранешни функционери на СДСМ?

Поврзани новости