Јанева, Кичеец и Боки 13 седнаа на обвинителна клупа (фото)

by fokus 11:15
11:15

Тројцата обвинети во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Зоран Милески Кичеец седнаа на обвинителна клупа во Кривичниот суд.

Судењето почна со еден час задоцнување, бидејќи се чекаше Јовановски да биде донесен од затворот во Шутка.

- Advertising -

Јанева и Кичеец беа донесе во суд со полициска придружба од домашен притвор, а Боки 13 од Шутка со полицаец кој го држеше додека се движеше.

Јанева дојде со двајцата адвокати, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, Кичеец седна на обвинителна клупа со адвокатите, Сања Алексиќ и Александар Новаковски, а Боки 13 со адвокатот Сашо Дуковски.

Рочиштето веднаш на почетокот беше прекинато поради технички проблем со озвучувањето.

Поврзани новости