Јанева испрати писмо од затвор, бара сите предмети на СЈО да се предадат на Јовески

by fokus

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ вчера испратила писмо до обвинителите во СЈО, со кое наредува сите предмети од СЈО да се предадат во Републичкото јавно обвинителство.

Од СЈО ја потврдуваат информацијата и за кратко најавуваат повеќе детали.

Поврзани новости