Јанева има уште еден адвокат, освен Фрчкоска за „Рекет“ ќе ја застапува и Дељо Кадиев

by Fokus 11:32
11:32

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева доби засилување во одбраната, дознава МКД.мк. Освен адвокатката Ирена Фрчкоска, Јанева во постапката за „Рекет“ ќе ја застапува и адвокатот Дељо Кадиев.

Тој е бранител во постапката за големата сообраќајка со „Дурмо турс“, односно го застапува сопственикот на оваа фирма кој е обвинет во случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости