Јанева и Зврлевски заедно на предавање на Правен факултет

by fokus 13:11
13:11

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, обвинителката од Државното јавно обвинителство Лидија Раичевиќ Вучкова заедно со професорот по казнено право Никола Тупанчевски денеска се гости на правниот факултет каде што имаат час со студентите, објави НОВАТВ.

Малку се местата каде што Јанева и Зврлевски се појавуваат заедно. Последен пат и двајцата беа гости пред неколку месеци на конференцијата каде што гостуваше обвинителката од Романија, Лаура Кувеси.

- Advertisements -

Поврзани новости