Јанева го напушти Советот на јавни обвинители поради навреди

by fokus 14:20
14:20

По три часа расправа, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го напушти Советот на јавни обвинители каде го презентираше извештајот за работата на СЈО.

Таа рече дека го напушта Советот поради личните навреди од Зоран Сулејманов, член на Советот кој, како што рече, почнал да ја напаѓа за работи кои не се однесуваат на извештајот.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Јанева додаде дека нема да трпи лични навреди и си замина.

Поврзани новости