Јанева е подобро и е вратена во Шутка

by fokus 19:00
19:00

Катица Јанева обвинета во предметот „Рекет“ денеска во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари.

Ова го потврди за Телма нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска која рече дека здравствената состојба на Јанева е подобрена и стабилна.

- Advertisements -

Лекарите од болницата Филип Втори и препишале и нова терапија.

Поврзани новости