Јане Ченто останува во притвор

by fokus

Осудениот за насилствата од Собранието, Јане Ченто ќе остане во притвор, откако Апелација му ја одби жалбата да му биде укинат истиот.

Со таквиот развој на настаните, Ченто ќе остане во затворот „Скопје“, а за судењата за 27 април ќе доаѓа со полициска придружба.

Поврзани новости