Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

by Fokus 00:36
00:36

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата).

Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицковски.

- Advertisements -

Поврзани новости