Јанчев: Немам врска со постапките на ВМРО пред 15 септември

by Фокус 11:01
11:01

Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, се огради од тоа што го правела партијата пред 15 септември, кога тој да се вклучил во политиката.

-Се што правела партијата пред 15 септември не го прифаќам како одговорност, кажувам јасно и гласно – рече Јанчев, во дебата на Телевизија 24 со противкандидатот од СДСМ, Бетиан Китев.

- Advertisements -

Притоа, тој критикуваше насилството во парламентот на 27 април., истакнувајќи дека секој што учествувал или го организирал насилството треба да одговара.

 

Поврзани новости