Јанакиески: СДСМ и СЈО водат политичка хајка против нас

by fokus 14:28
14:28

Екс министерот Миле Јанакиески видно нервозен ја напушти просторијата на СЈО каде беше повикан на распит за случајот Талир, јавува репортерката на Фокус.

Тој истакна дека против него и останатите функционери на ВМРО-ДПМНЕ очигледно се водела политичка хајка.

- Advertisements -

– Продолжува политичката хајка против функционерите на ВМРО-ДПМНЕ. Хајката заедно ја спроведуваат СДСМ и СЈО. Денеска бев повикан бидејќи сум осомничен за тоа што сум ставил параф, рече Јанакиески додавајќи дека СЈО треба да покрене постапки против функционери на СДСМ за да докажеле дека се објективни.

Поврзани новости