Јанакиески и Спировски нападнати во затворот Шутка!

by fokus 16:13
16:13

Осомничените за организација на настаните од 27 април во Собранието, Миле Јанакиески и Спире Ристовски, денеска биле физички нападнат во затворот, дознава Фокус.

Според информациите, тие биле нападнати од притвореник од случајот Диво Насеље, кој во исто време се нашол во дворот на установата.

- Advertisements -

Инцидентот се случил надвор, за време на редовната прошетка од 1 час што ја имаат притворените лица

Поврзани новости